بلاهاي سبك شمردن نماز 
 
پيامبر اكرم (ص) فرمودند : هر كس زن يا مرد در نماز سستي كند خداوند هجده كيفر به او دهد : شش تا در دنيا ، سه تا هنگام مرگ ، سه تا در قبر ، سه تا در قيامت ، سه تا وقت عبور از صراط .

اما در دنيا : بركت از رزق و زندگيش بر دارد ، نور از صورتش بر ميگردد ، بهره اي از اسلام به وي ندهد ، دعاي صالحان ار در حقش مستجاب نفرمايد .اما به هنگام مرگ : به ذلت جان دهد ، چنان سنگيني در خود احساس كند كه گويا كوهي بر او افتاده و چندان ضعف بر او غلبه كند كه گويي شلاق بر او مي زنند ، ديگر آنكه تشنه شود بطوريكه اگر همه آب دنيا را بياشامد سير نشود ، سوم آنكه گرسنه گردد چنان كه اگر همه غذاي دنيا را بخورد سير نشود . اما در قبر : غصه شديد و تاريكي ، تنگي قبر و عذاب تا قيامت ، محروميت از بشارت ملائكه رحمت .

اما در محشر : به صورت حيوان محشور شود ، نامه عملش را به دست چپش دهند ، و حسابش طولاني شود . اما بر سر پل صراط : خدا به او نظر رحمت نفرمايد و از گناه پاكش نكند ، عوضي از او نپذيرد ، و هزار سال براي حساب نگاهش دارد ، سپس او را وارد جهنم كند ، چنان كه خداوند فرمايد : (از جهنميان پرسند :) چه چيز شمار را به دوزخ كشيد ؟ گويند : ما از نماز گزاران نبوديم . (آيه قرآن)

پاداشهاي 29 گانه نماز

ضمره بن حبيب گويد راجع به نماز از پيغمبر (ص) سئوال كردند ، فرمودند :

* نماز از واجبات دين است
* موجب خوشنودي خداست
* طريقه پيامبران است
* محبت ملائكه را جلب مي كند
* هدايت و ايمان است
* نور معرفت است
* بركت رزق است
* راحت بدن است
* براي شيطان ناخوشايند است
* حربه اي در مقابل كفار ميباشد
* سبب مستجاب شدن دعا است
* قبولي اعمال است
* توشه آخرت مومن است
* شفيع نزد ملك الموت است
* مونس قبر مي باشد
* فرش زير پهلو است
* جواب نكير و منكر است
* نماز بنده در محشر تاجي است بر سرش
* نوري در صورتش مي باشد
* لباسي بر تنش مي باشد
* پرده اي است بين او و آتش
* حجتي است بين او و آتش
* موجب نجات از جهنم است
* عبور از پل صراط است
* كليد بهشت است
* مهر حورالعين است
* بهاي بهشت است
* نماز است كه بندگان رابه بالاترين درجات مي رساند ، چون مشتمل بر انواع عبادات از جمله : تسبيح ، تهليل ، تكبير ، تمجيد و تقديس خداوند و گفتار و دعا است .

 

/ 8 نظر / 13 بازدید
لاله

خواستم بگم شاخه گل ياس درسته نه خوشه گل ياس

منصور

سلام! اول جواب لاله خانمو من بدم: اون بوي خوش ياسه مجيد دلبندم نه بوي خوشه ياس!

mojtaba

سلام و ......التماس دعا

عبدالزینب

سلام. هر وقت اين مطلب‌ها رو جايی می‌بينم خيلی دلم می‌گيره. مخصوصا وقتی اون حديث از امام صادق رو می‌شنوم که می‌فرمايند شفاعت ما به کسی که به نماز اهميت نمی ده نمی‌رسه. نمی دونم اهميت می‌دم يا نه. خدا يا خودت دست ما رو بگير. التماس دعا. يا علي

سید

بسم الله الرحمن الرحیم وبلاگ خوبی است ، هم زیباست و هم تذکرای خوبی میده . نماز معراج مؤمنه . یکی از اون سه چیزی رو که پیامبر از دنیا دوس دارن همین نمازه . خدا به همه ی ما لذت درک و درک لذت نماز رو عنایت کنه ان شاء الله . موفق باشید

لاله

آهان ... اينجوری بود ... خوب ببخشيد ... ( ولی اسم بلاگت هم يه ذره ايهام داشت ديگه ... به هر حال بازم ببخشيد)

دلتنگ

سلام دوسته من از اشنايی باهات خوشحالم.اری نماز از واجبات هر دينی است.فقط ای کاش اگر کسی خودش نمازش را بجا نمی اورد حداقل نمازگزاران را تحقير و تمسخر نکند من خودم نماز را کنار گذاشته ام.به من هم سری بزن.